USDT(Tether) Nedir? Nasıl Kullanılır?

0
1132

Polinex veya Bittrex borsalarını kullanıyorsanız, muhakkak USDT marketlerine denk gelmişsinizdir, hatta düzenli olarak kullanıyor bile olabilirsiniz.

USDT, exchange sitelerinde kullanılan bir tür coindir. Sürekli kendisini 1 dolarda sabitlemeyi hedeflemiş bir coindir. Yani kripto paranızı değerini kaybetmeden bekletmek için kullanabileceğiniz bir kripto paradır. Çünkü Tether’in değeri her zaman aynı olacaktır.

Örneğin bir kripto paraya sahipsiniz ve olası bir düşme durumuna karşı paranızı korumaya almak istiyorsunuz, böyle bir durumda tüm varlığınızı Tether’e çevirerek sabit şekilde bekletebilirsiniz. Fakat siz Tether’de beklerken asıl kripto paranızın değeri artarsa siz de doğal olarak (bir bakıma) zarara girmiş olacaksınız. Başka bir örnekle bir yatırımınız aşırı bir şekilde yükseldi ve olası bir düşüş durumuna karşı kendinizi korumaya almak istiyorsunuz, bu durumda da yine Tether sizin çözüm yolunuz olabilir.

tether nedir

Tether nasıl kullanılır?

Tether borsalarda, ödeme işlemcilerinde, cüzdanlarda vs. kullanabileceğiniz bir kripto para birimidir.

Normal coinler gibi Tether’i de cüzdanlarda muhafaza edebilirsiniz.Ayrıca Tether’in kripto dünyasında başta gelen birçok şirketle birlikteliği vardır.

Bu kripto para biriminin bir güzel yanıda kullanım maliyeti yoktur, para transferi yaparken hiçbir ücret ödemeniz gerekmez. Eğer cüzdanınızın şifresini değiştirirseniz hesabınız bloke olur, böyle bir durumla karşılaşmanız halinde 24-96 saat içinde mail atarak teknik destek istemeniz gerekir. Bir tavsiye olarak; mailinize cevap gelmezse sabırla bekleyin ve cevap gelmeden tekrar mail yollamayın.

USDT nasıl çalışır?

Tether’in fiyatının sabit olması için dünyadaki toplam tether miktarıyla, banka hesaplarında ki Amerikan doları miktarı eşit olamalıdır. Eğer bu eşitlik sağlanmazsa kullanıcılar paralarını günlük banknotlara çeviremezler. Bu yüzden Tether denetimleri sürekli olarak yapılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here