Verge Yeni Projelerle Geliyor!

0
917

Verge yeni projeleriyle sürekli gündeme gelmeye başarıyor. En büyük projeleri arasında cüzdan güncellemeleri ve resmi sitelerini global dillere çevirmesi oldu.

Yeni projeler

2018 senesinin bahar zamanları Verge için oldukça kötü geçmişti. 3 ayda iki kere %51 saldırısına uğradı, Amazonla anlaşma yapılı denilerek fiyatlar artmıştı ancak bu haber de yalan çıktı. Tüm bunlardan sonra sürekli olarak düşüş yaşamaya başladı. Bu düşüşün sebepleri arasında tabi ki de piyasanın etkisi de bulunuyor. Nisan ayında 1398 satoshi olan değeri şu an 242 satoshiye kadar geriledi.

Verge ekibi Eylül ayının başlarında Bitcoin Core 0.13 sürümünden 0.17 ye güncelleme yapacaklarını açıklamıştı. Ancak birkaç gün sonra Bitcoin Core 0.17’de yapısal ve büyük risk barındıran bir bug bulundu. Hatanın Bitcoin’i mecburi şekilde hard forka götüreceğinden gözler Verge’ye çevrilmişti.

Verge’nin ekibinden gelen açıklama hodl’ları sakinleştirecek türden oldu.

Bitcoin Core 0.17‘de bulunan sorunların çözüldüğünü ve veritabanlarında kullandıkları sürümün sorunsuz bir şekilde çalıştığını belirtti.

Verge’de yapılan son değişiklikler

Ekim ayının ilk yarısına gelmeden Verge ekibi geliştirici ekibinin üzerinde çalıştıkları proje hakkında bir bildiri yayınladı. Yayınlanan bildiride başlıca şu konulara değiniliyor.

  • Android Verge cüzdan güncellemesi
  • IOS Verge cüzdan güncellemesi
  • Gizli adresleme
  • Resmi sitede çoklu dil desteği

Ekip çalışmalarında en çok masaüstü ve iOS cüzdanı için çalıştıklarını belirtti. Hali hazırda çalışan Android cüzdan uygulaması öncelik listesinde daha altlarda yer alıyor. Geliştirici ekibi, Android cüzdanını baştan düzenlemek istediklerini de belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here