Wall Street’in Piyasaya Girişi Onlarca Trilyon Dolar Getirecek

0
730

Cardano‘nun(ADA) kurucu ortağı olan Charles Hoskinson, bir tweet attı ve Wall Street‘in kripto sektörüne girişinin “onlarca trilyon dolar” getireceğini belirtti.

Coinmarketcap‘ta 8. sırada yer alan Cardano, yaklaşık 3,5 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Charles Hoskinson ayrıca Ethereum‘un (ETH) kurucu üyelerinden, şifreli Invictus Innovations ve kripto teknoloji şirketi IOHK’nın da üyelerinden biriydi.

Tamamen Yeni Bir Dünya

Bir eleştirmen tarafından kripto topluluğunun tam olarak ne yaptığı sorulduğunda, verdiği cevap ise “Tamamen yeni bir dünya” oldu.

Kripto paralar ve Wall Street‘in kesişimi, sermayede potansiyel bir akını da görenler tarafından memnuniyetle karşılandı. Mayıs ayı ortasında kripto para cüzdanı ve borsası Coinbase, güvenlik ve mevzuata uygunluk endişelerini gidererek kurumsal yatırımcıları çekmek için tasarlanan yeni bir ürün paketi yayınladı. Ürün sürümü hakkında konuşan Coinbase‘in VP’si, şu anda piyasaya girme potansiyeline sahip olan “10 milyar dolarlık Wall Street parası” na atıfta bulundu.

1 trilyon dolarlık kripto hedge fonunun CEO’su Dan Morehead‘in yaptığı açıklamada, “trilyon” değerinin de daha önce söylenmiş olması ve Wall Street‘in kripto ticaretini artırma konusundaki ilgisinin artması nedeniyle, Nisan ayında 40 trilyon dolarlık bir kripto pazarının mümkün olduğunu ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here