Wikipedia’da En Çok Görüntülenen Kripto Paraların Listesi Yayınlandı!

0
2231

Kripto para piyasası  2018 senesini her ne kadar kötü geçirmiş olsa da hala alt yapısal olarak gelişmeye devam ediyor. Birçok uzmanın görüşüne göre değer olarak ciddi gerileme yaşanan 2018 senesi, kripto paralarla ilgisi olmayan kişilerin tanımasına yardımcı oldu. Bu tanınma ise etkisini her yerde gösteriyor.

Kripto para veri analiz platformu olan DataLight’ın sunduğu bir verilere göre, dünyanın en değerli bilgi kaynaklarından bir tanesi olan Wikipedia üzerinden en çok araştırılan koinler listelendi. CoinMarketCap’ta listelenen ilk 20 kripto paraya oranla çok daha farklı bir liste ortaya çıktı. Özellikle 3. ve 6. sırada şaşırtıcı kripto paralar yer alıyor.

vikipedide en çok aranan kripto paralar

Hepimizin tahmin edeceği gibi en çok aratılan kripto para Bitcoin oldu ve günlük olarak ortalama 292 bin kere aratılıyor. Listenin ikinci sırasında ise Ethereum yer alıyor. Listenin üçüncü sırasında ise süpriz bir isim geliyor ve CoinMarketCap listesinde 35. sırada yer alan Basic Attention Token bulunuyor.

Basic Attention Token (BAT), Brave isimli internet tarayıcısının kripto para birimi olarak sunulmuştu ve 2018 senesinin son çeyreğinde iyi bir ivme yakalamıştı ancak bu ivme uzun sürmedi ve büyük bir düşüş yaşadı.

Geçtiğimiz senenin başından beri sert bir düşüş yaşayan ve yeni gizlilik temelli kripto paraların ortaya çıkmasından sonra gerilere düşen Monero, listenin altıncı sırasında yerini alıyor. Ayrıca Monero içinde bulunduğumuz ayın başlarında bir kaçırılma haberi sonrasında 10 milyon dolar değerinde Monero fidyesi istenmesi sonucunda gündeme gelmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here