XRP Bir Anda Neden %8 Yükseldi?

0
2613

Ripple tarafından ortaya çıkartılan ve şu an için CoinMarketCap listesinde en büyük hacme sahip ikinci kripto para olarak yerini alan XRP, 30 Ocak’ta düşüşler yaşarken bir ande yükseldi.

Yüzde 8.60 oranında yükselme gösteren XRP, Ethereum ile arasında sadece 900 milyon dolar değerinde toplam piyasa hacmi kalmışken, yaşadığı yükseliş ile bu farkı 1.5 milyar dolara çıkartmayı başardı. Birim değeri olarak ise 0.317 dolar seviyelerine çıktı. Bu yükselmenin en temel sebebi ise, dünyanın en büyük ödeme devlerinden bir tanesi olan SWIFT CEO’sunun yaptığı açıklamalar oldu.

ripple yükseliyor

SWIFT CEO’su olan Gottfried Leibbrandt, ‘ilerleyen saatlerde R3 entegrasyonu duyuracaklarını’ ifade etti. Blockchain firması R3’ün Corda Settler teknolojisiyle kendi sistemlerine entegre edeceklerini duyurdu. Ünlü CEO’nun rakip firma olarak görülen Ripple’ın CEO’su olan Brad Garlinghouse ile beraber sahneye çıkmaları şaşırttı. R3’ün XRP’nin yükselişi ile olan ilişkisi ise, Corda Settler uygulamasının ilk defa XRP’nin kullanacağı şekilde tanıtılması oldu.

Yeni teknik olarka R3 ile SWIFT arasında gerçekleşecek ortaklıklar ve Corda Settler platformunun kullanılacak olması, teknik olarak XRP kullanılacağı anlamına geliyor. SWIFT’in dünyanın birçok devasa bankası ile iş biriliği içerisinde olduğu ve bir çok ödemenin SWIFT ağından geçtiği göz önüne alınacak olursa, yaşanan bu gelişme inanılmaz oranlarda XRP kullanımına yol açabilir.

Buna rağmen ırtaya çıkan bu hype, boş bir haber olarak da karşımıza çıkabilir. Çünkü Gottfried Leibbrandt entegrasyon hakkında bir bilgi vermedi. Yapılacak olan bu ortaklığa göre XRP’nin etkilenme oranı artacak veya azalacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here