XRP Tekrar Yükselişe Geçti! Bu Yükselişin Sebebi Ne?

0
883

Kripto sektöründe genel olarak yaşanan düşüşten en çok etkilenen koinlerden bir tanesi olan XRP, bugün tekrar değerlenmeyi başardı. Makaleyi yayınladığımız anda 0,55$ değerinde olan XRP, %14’lük bir yükseliş yakaladı. CoinMarketCap’te ilk on koin arasında en dramatik olarak yükseliş gören koin, XRP oluyor.

Bitcoin, Ethereum ve Bitcoin Cash gibi koinlerin düşüş yaşadığı ve EOS, Cardano, Stellar ve Litecoin’in ise ufak tefek yükselişler yaşadığı bir günde %14’lük bir yükseliş oldukça iyi görülüyor. Bu günlerde yatırımcısını oldukça sevindiren XRP’nin market hacmi şu an 20.73 milyar dolar seviyesinde. XRP işlemlerinin en çok gerçekleştiği borsa Binance olurken, tüm XRP işlemlerinin %11’ini karşıladı.

hard forklar istikrarı bozuyor

Yükselişin önemli sebeplerinden bir tanesi de, Kanada’da bulunan CoinField borsası. Borsa, bünyesinde bulundurduğu 30 kripto para için XRP’yi temel alınacak kripto para birimi olarak belirlemek istediğini açıklamıştı. Bu açıklama, kripto camiasında ve XRP yatırımcıları arasında önemli bir yer alırken bir sosyal medya kullanıcısı şunları belirtti:

Sanırım XRP’ye yatırım yapan kişiler son bir kez daha sevinecekler. Bu yaşananlar xRapid öncesinde de oldu. XRP’nin ana para olarak eklenecek olması da oldukça iyi tasarlanmış bir plan. Böylece XRP topluluğunun da desteğini arkanıza almış olursunuz. Kripto paralar geleceğin önemli bir parçası olacak ve bu noktada XRP en kullanışlı olanlardan bir tanesi olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here