XRP Tekrardan Ethereum’u Geride Bıraktı ve Sıralamada İkinciliğe Oturdu!

0
1097

Son zamanlarda büyük bir dengesizlik yaşayan XRP’de yeniden bir hareketlilik gözleniyor. Ripple’ın kripto parası olan XRP, geçtiğimiz 24 saat içerisinde yüzde 8 oranında bir değerlenme yaşadı ve bununla beraber, Ethereum’u geçerek kripto para sektöründe en büyük ikinci koin oldu.

XRP’nin şu anda 24.3 milyar dolar piyasa değeri varken, Ethereum’da bu rakam 24 milyar. Ancak Ethereum’un hacmi 1.7, XRP’nin hacmi ise 1.1 milyar dolar seviyelerinde olduğunu düşünürsek, bu iki kripto para arasında gerçekleşen rekabetin devam edeceğini ifade edebiliriz.

xrp sıralama

Ripple içinde bulunduğumuz yıl içerisinde 3 kere Ethereum’u geçmeyi başardı. Hatta bunların hepsi Eylül ayı içerisinde gerçekleşti.

Bazı yatırımcılar, geçtiğimiz günlerde yaşanan ani artıştan sonra XRP’nin düzeltme sürecine girmesini ve değer kaybetmesini düşünüyorlardı ancak XRP değer kazanmaya hızla devam ediyor. Bu durum da Ripple ile Ethereum arasında ki rekabeti arttırıyor.

ETH ve XRP artışı

XRP geçtiğimiz saatlerde yaşadığı %8’lik artışıyla Etherem’u geçmiş oldu ancak durumlar Ethereum için de pek kötü sayılmaz. Ticaret hacmi açısından XRP’den daha önde olan ETH, CCN gibi kaynaklara göre yakın zamanda XRP’yi tekrar üçüncülük sırasına düşürecek.

Bu günlerde piyasadaki popüler koinleri inceleyecek olursak en büyük artışın XRP’de olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Genel olarak sektörde bulunan ReddCoin, Nebulas ve Dragonchain gibi koinlerin değerleri artmış olsa da piyasada genel olarak kötü duruyor ve durgun bir şekilde ilerliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here