Yahoo Finance Kripto Paralara Destek Vermeye Başladı!

0
1204

Finans alanında, çok önemli platformlardan bir tanesi olan Yahoo Finance, artık Bitcoin, Ethereum ve Litecoin‘i bünyesine ekledi.

Bu geleceğe dönük yatırımla beraber artık kullanıcılar Yahoo Finance‘da bu üç kripto parayı satın alabilecek veya satabilecek. Aslına bakılırsa platformda Bitcoin Cash, Ethereum Classic ve EOS gibi kripto paralara da destek veriliyor fakat bunları alıp-satmak mümkün değil.

yahoo finans kripto para

Yahoo Finance’daki bu gelişme kripto para dünyasında ki bir çok kişiyi memnun etti. Morgan Creek Capital‘ın kurucusu olan ve kripto dünyasına epey destek veren kişilerden olan Anthony Pompliano, Yahoo Finance’ın bu adımı hakkında şu yorumu yaptı:

  • “Artık Yahoo Finance ile BTC, LTC, ETH alım-satımı yapılabilecek. VİRÜS YAYILIYOR!

Bitcoin yaklaşık iki gün önce 7 bin dolar seviyelerini gördü. Bitcoin, Coinmarketcap verilerine göre 24 saat içerisinde küçük bir düşüş yaşasa da 7 bin dolar seviyesinin üstünde kalmayı başardı.

yahoo finans kripto para

Ethereum ise son 24 saat içerisinde %1.61 kadar düşüş yaşayarak 290 dolar seviyelerinde kaldı. Ethereum geçtiğimiz hafta 270-280 dolar arasında dolaşıyordu ancak geçtiğimiz günlerde bu seviyeleri aşmış duruma geldi.

Yahoo’nun Japonya şubesi, bu sene Mart ayında kripto paralar için bir yorum yapmıştı, bu duyuruya göre Yahoo’nun Japonya şubesi, Nisan 2019 tarihinde bir kripto para borsası oluşturacak. Yahoo Japonya, en başta BitARG isimli borsanın %40 hissesini satın almayı ve bu şekilde kripto para borsasına ilk adımını atmayı düşünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here