Yatırım Yapmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler!

0
778

Geçen yılın sonunda kripto paraların yükselen fiyatı ile, çoğu kişi yatırım yapmaya karar verdi. O zamandan beri, piyasa keskin bir düzeltmeye maruz kaldı, bazı para birimleri Ripple (XRP)‘nin değerleri 6 kat düştüğünden, güvenli sayılıyordu.

Bundan hangi dersler çıkarılacak?

Kripto para birimleri tıpkı herhangi bir varlık gibi: Yatırım yapmadan önce hangi coine yatırım yapacağınıza dikkat etmelisiniz. Tabii ki, kripto piyasasının görünümü uzun vadede yükselişini sürdürüyor. Ancak iyi bir coin seçenler, ayrım gözetmeksizin yatırım yapanlardan daha yüksek getiri elde edeceklerdir. Dijital bir para biriminde yatırım yapmadan önce yapılması gereken önemli adım, whitepaper’ın incelenmesidir. Bu dökümanın bir kaç sayfasını bile incelerseniz, dijital para biriminin işleyişini ve katma değerini anlayabilirsiniz. Bitcoin bile bir whitepaper’a sahiptir.

Ancak, bu belgeler biraz teknik olabilir. Ayrıca, ünlü Blockchain’in işleyişi gibi, çoğu kripto paraya uygulanan ilk temel bilgisinin elde edilmesi daha iyidir. Bütün bu analiz etme işlemi birkaç saat sürebilir ama bunun sonucunda eğer zarara uğrayacaksanız bu miktar daha az olacaktır. Başlamak için mantıklı bir çözüm olarak, tipik kripto para birimleri için eğitim alınmasıdır.

Sosyal medya etkeni

Twitter gibi sosyal ağlar etkili yatırımcılarla dolu, ancak önerilerini körü körüne takip etmek risklidir. Nitekim, eğer yeni bir varlığa yatırım yaparlarsa, yatırımcıların kendilerini taklit etmeleri için her türlü çıkarlarını kullanırlar, böylece elinizdeki para uçabilir. Daha da kötüsü, bu “ipuçlarını” formüle etmek için bazıları bu dijital paraların geliştiricileri tarafından ödenir. Kısacası, bu kişilerin tavsiyeleri, kendi fikrinizi oluşturmanızı engellememelidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here