Yunanistan’da Kripto Para ATM’lerinin Sayısı Artıyor!

0
802

Geçtiğimiz aylardan itibaren, kripto para ATM‘lerinin sayısı gittikçe artmaya başladı. Artık bu ATM’ler Kenya’dan tutun Yunanistan’a kadar her yerde bulunabiliyor. Kripto para ATM’leri Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Dash gibi koinleri satın almanıza ve satmanıza yarıyor. Yunanistan ise kripto para ATM’lerinin sayısını gittikçe arttırmaya devam ediyor.

Neden ATM sayısında bu kadar artış var?

Şu an için Yunanistan’da Selanik bölgesinde bir adet, Atina bölgesinde ise 4 adet kripto para ATM’si mevcut durumda. Medya kaynaklarına göre, Yunanistan’da bu ATM’lerin sayısı gittikçe artacak, hatta ilerleyen zamanlarda kurulması planlanan 5 ATM daha gündemde. Bununla birlikte ünlü kripto para firmalarından olan Thess Cash Hallas’in kurucu ortaklarından Stefanos Getsopoulos, Kuzey Yunanistan bölgesinde 3 ATM kurma planının olduğunu söylüyor.

bitcoin atm

Tüm ülkede, kripto paralara olan desteğinin artmasının temel nedeni, insanların geçtiğimiz kriz döneminde bankaya ve devlete olan güvenlerinin azalmasıdır. Bu güven kaybından sonra vatandaşlar kripto paraları daha çok tercih etmeye başlamıştır. Yunan halkı merkezi kurumların kısıtlamasından kurtulup, merkezi olmayan dünyaya geçiş yapmayı hedefliyor. Tüm bunlar bir kenara, ülkede hali hazırda kripto paralara yatırım yapan kişilerde, rahat işlem gerçekleştirebilmek için bu ATM’leri tercih ediyor. Kripto para ATM’lerinin en büyük avantajlarından bir tanesi de, hangi bölgede olursanız olun, sahip olduğunuz kripto parayı, nakite çevirme imkanını sunmasıdır. Tüm bunlara bakılırsa Yunanistan kripto dünyasına büyük adımlar atıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here