Zcash, ‘Sapling’ Ağ Hard Forkunu Başarıyla Tamamladı!

0
748

Gizlilik odaklı kripto para birimi olan Zcash, son yaptığı açıklama ile beklenen ‘Sapling‘ isimli hard forkun gerçekleştiğini belirtti.

Erik Voorhees’in yaptığı açıklamaya göre, Zcash’de gerçekleşecek gizli işlemler 100 kat daha az yer kaplayıp 6 kat daha hızlı gerçekleşecek. ,

419 bin 200. blokta aktif edilen hard fork, temelde ağı daha hızlı, az yoğun ve güvenilir hale getirmeyi hedefliyor. Pazar gününde Zerocoin Electric Coin (Zcash) şirketinden Elise Hadmon, hard fork hakkında şunları söyledi:

Sapling’in, Zcash’in ikinci doğum günün de hayata geçirilmesi, bizi gizli, izinsiz ve açık bir ödeme sistemine bir adım daha yaklaştırdı.

zcash-hardfork-sapling

Şirketin resmi açıklamasına göre, ağda yapılacak işlemler %90 daha az zaman ve %97 ile %100 arasında daha az hafıza gerektirecek. Hadmon’un söylediklerine göre de, bu gelişmeler bir yana genel olarak zcash ağına yeni adresler eklemek için daha çok vakit gerekecek.

Ayrıca Hadmon şu an için, yeni kullanıcıların eski korumalı adreslerden yeni korumalı adreslere transfer yapamayacağını aktardı. Bu işlemin gerçekleşmesi için de zamana ihtiyaç olduğunu belirtti.

Bildiğiniz gibi gizlilik kripto para birimleri Amerika’da ve Japonya’da yasal prosedürler yüzünden ve illegal işlerde kullanılmaması için yasaklandı ve hala daha bu yasak devam ediyor. Ancak buna rağmen gizlilik koinleri yenilikler yapmaktan kaçınmıyor. Sürekli olarak yeni güncellemeler ile projelerini daha da geliştirmeye çalışıyorlar. Özellikle Zcash bu konuda oldukça eli açık davranıyor ve geliştirmelere son hız devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here