Binance’da Yasa Dışı İşlemler Yapılıyor Olabilir

0
736

New York’ta çalışan ve ülkenin önemli avukatlarından bir tanesi olan Barbara Underwood, yakınlar da yaptığı bir açıklamada kripto para borsaları manipülasyona açık olduğundan dolayı güvenli olmadığını söyledi.

Piyasa 2018 senesinin başında uğradığı hacklenme olayı senenin sonlarına doğru aynı şiddetiyle devam etmiyor olsa da, tamamen temiz bir sektör olduğu söylenemez. New York Başsavcılık Ofisinden yayınlanan bir belgeye göre, borsaların kendileri bile kullanıcıları riske sürüklemekte.

Kripto-madenciliği-saldırıları-%1000-arttı

Kripto para dünyasında güvenilir olarak görülen borsalar bile, yeni bir araştırma sonrasında ortaya çıkan sonuca göre kullanıcıları doğrudan risk altında bırakabiliyor. Bir çok kripto borsası koruma altında. Fakat bununla beraber büyük oranda borsa, kendi sorumlulukları olan güvenlik protokollerini önemsemiyor bile. Durum böyle olunca da risk kaçınılmaz oluyor.

Bu ihmaller kullanıcılara büyük kayıplar yaşatabilir. Bir çok borsa önlem almıyor ve işini umursamıyor. Daha önce sektörde yaşanan hacklenme olaylarına rağmen borsaların bu duruma önlem almamakta ısrar etmeleri tüm kullanıcılar tarafından tepkiye neden oldu.

Binance illegal işler mi yapıyor?

Yapılan incelemeler de 13 kripto para borsasına göz atıldı. Bu borsaların arasında Binance, Kraken ve Gate.io gibi tüm kripto sektöründe önde gelenler de yer alıyor ve yayınlanan tweete göre bu borsalarda da kanunsuz işlemler gerçekleşmiş olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here